19 Şubat 2019 Salı

Program Hakkında

37505 defa okundu

Bu programda amaç sağlık kuruluşları basta olmak üzere diğer kurum ve kuruluşların idari hizmetlerinde ara insan gücü yetiştirmek ve mesleğinde lisans öğreniminin ilk kademesini oluşturmaktır. Büro Yönetimi ve Öğretmenliği ve Sağlık Kurumları İşletmeciliğine dikey geçiş yapılabilir.

Programdan mezun olanların alacağı ünvan :
İki yıl süreli Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans (uzaktan eğitim) programından mezun olan öğrenciler kamu kurumlarında ve özel kuruluşlarda  Sağlık Teknikeri (Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik) olarak unvan  alabilmektedirler.

Programdan mezun olanların istihdam alanları :
Tüm kamu kurum ve kuruluşların veya özel kuruluşların çeşitli birimlerinde tıbbi sekreter olarak istihdam edilebileceklerdir.
Sağlık Teknikeri (YÖK Yürütme Kurulunun 92.26.698 sayılı kararı ile Tıbbi Sekreter unvanını da kullanabilirler.) İş imkanları : DMS sınavını kazanmış olmak ve atanmak şartı ile bu sektördeki Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Özel Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında Tıbbi Sekreter, Hasta Danışmanı, Hasta Dosyaları Arşivisti ve Yönetim Sekreteryası olarak çalışabilirler.

ÖNLİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Büro Yönetimi Öğretmenliği
Sağlık İdaresi
Sağlık Kurumları İşletmeciliği

MESLEK YÜKSEKOKULLARI VE AÇIKÖĞRETİM ÖNLİSANS PROGRAMLARI MEZUNLARININ LİSANS ÖĞRENİMİNE HAZIRLIK PROGRAMINA KATILMADAN ÜÇÜNCÜ SINIFA KAYIT YAPTIRABİLECEKLERİ AÇIKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARI :
 

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

İşletme - İktisat

 

 

Resmi kullanmak için tıkla