19 Şubat 2019 Salı

Program Hakkında

12396 defa okundu

Bilgi Yönetimi önlisans (uzaktan eğitim) programı, işletmelerde güncel yazılımları etkin ve verimli kullanarak kurumsal bilgiyi yeni teknolojilerle işleyebilme becerisine sahip, bilgisayarla ileri düzeyde tanışık orta kademe işgücü yetiştirmektir. Bu programa kayıt yaptıran öğrencilere iki yıl süreyle sanal bir işletme ortamı sunularak, çağdaş bilgi işlem ve iletişim araçlarıyla işletmelerde bilgiyi oluşturma, iletme, düzenleme ve saklama problemlerine çözüm üretme deneyimlerini benzetim yoluyla yaşamaları sağlanmaktadır. Öğrenciler, işletme uygulamalarının yanı sıra ekip çalışmasına yönlendirilmekte ve internet ortamında birlikte çalışma deneyimine sahip olmaktadırlar. Bu bağlamda, Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Bilgi Yönetimi önlisans (uzaktan eğitim) programının bilgi ve iletişim teknolojilerine dayalı uzaktan eğitim ile verilmesi amaçlanmaktadır.

Programdan mezun olanların alacağı ünvan:
İki yıl süreli Bilgi Yönetimi önlisans (uzaktan eğitim) programından mezun olan öğrenciler, “Bilgi Yönetimi Meslek Elemanı” ünvanı alabilmektedirler.

Programdan mezun olanların istihdam alanları:
Tüm kamu kurum ve kuruluşların, özel kuruluşların ve özel sektöre ait işletmelerin pek çok bölümlerinde meslek elemanı olarak çalışabilmektedirler.

ÖNLİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI:


Bilgi Yönetimi

Bilgi ve Belge Yönetimi
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
İşletme
İşletme Bilgi Yönetimi
İşletme Enformatiği
İşletme-Ekonomi
Lojistik Yönetimi
Yönetim Bilişim Sistemler

 

 

MESLEK YÜKSEKOKULLARI VE AÇIKÖĞRETİM ÖNLİSANS PROGRAMLARI MEZUNLARININ LİSANS ÖĞRENİMİNE HAZIRLIK PROGRAMINA KAYIT YAPTIRABİLECEKLERİ AÇIKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARI :

Bilgi Yönetimi

İşletme - İktisat

 

 

Resmi kullanmak için tıkla