22 Eylül 2019 Pazar

Mezun Duruma Gelen Öğrencilerin Dikkatine…

12 Haziran 2014 Perşembe 14:21 tarihinde eklendi | 2048 defa okundu

Mezun durumda olup da not yükseltmek isteyen öğrencilerin okulumuza 17.06.2014 tarihi mesai bitimine kadar elimizde olacak şekilde not yükseltmek istediklerini belirtir bir dilekçe göndermeleri gerekmektedir. Aksi halde Mezun durumda olan fakat not yükseltmek için dilekçe göndermeyen öğrenciler mezuniyet komisyonu toplandığı anda mezun edilecektir.

 

NOT          :SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ’nin 25. Maddesine göre;

 “(4) Öğrenciler not yükseltmek amacıyla; bu Yönetmeliğin 16 ncı maddesine göre lisans ve önlisans öğrenimi süresince aldıkları ve başarılı oldukları dersleri de, kayıt yaptırmak koşulu ile verildiği yarıyılda tekrarlayabilirler. Yukarıdaki ikinci fıkrada belirtilen ve devam şartı aranmayan derslerin kredileri ders yükünden sayılır.

(5) Tekrarlanan derste, önceki not ne olursa olsun, alınan son not geçerlidir. Tekrarlanan devam zorunluluğu olan derslerin ve üst yarıyıldan alınacak derslerin ders programında çakışması halinde öğrenci, bu derslerden birini ilgili yönetim kurulu kararıyla bırakabilir ya da öğrenci birinci öğretim öğrencisi ise bu derslerden birini birinci öğretimin varsa diğer şubesinden ya da ikinci öğretimden, öğrenci ikinci öğretim öğrencisi ise bu derslerden birini ikinci öğretimin varsa diğer şubesinden ya da birinci öğretimden alabilir.”

 

Adres                  : Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu Ertokuş Bey Derslikleri Kat:2 Doğu Yerleşkesi ISPARTA

TELEFON        :  0246 211 35 76    /    0246 211 35 12

Resmi kullanmak için tıkla