19 Eylül 2019 Perşembe

Tek Ders Sınavına Girecek Öğrencilerin Dikkatine

29 Ocak 2013 Salı 13:22 tarihinde eklendi | 1965 defa okundu

Süleyman Demirel Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nin 20. Maddesi gereğince tek ders sınavına girmeyi hak eden öğrencilerimize tek ders sınavı aşağıdaki tarih ve saatte yapılacaktır.

NOT: Stajını yapmayan öğrenciler de Tek Ders Sınavına başvuru yapabileceklerdir.

Bu sınava katılmak isteyen öğrenciler başvurularını Uzaktan Eğitim Öğrenci İşlerine ıslak imzalı dilekçe vererek yapacaklardır. Dilekçeler posta yoluyla da gönderilebilir. Posta yoluyla gönderilen dilekçelerin "Dilekçe ile Başvurunun Son Tarih ve Saatinden” önce okulumuza ulaşması gerekmektedir. Zamanında ulaşmayan postalar dikkate alınmayacaktır.

Tek Ders Sınavı

Dilekçe ile Başvurunun Son Tarihi/Saati: 04.02.2013 Pazartesi / 16:00

Sınav Tarihi/Saati : 05.02.2013 Salı / 14:00

Sınav Yeri :Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu

Not 1: Dilekçe Örneği için tıklayınız...

Not 2: Eğitim Yönetim Sistemi üzerinden gönderilen dilekçeler kabul edilmeyecektir.

Madde 20/5:

(5) Bahar yarıyılı, güz yarıyılı veya varsa yaz okulu sonunda en az 2.00 GNO ile mezuniyet durumunda olup, staj dersi hariç sadece bir dersten FF veya FD ile başarısız olan ve o derse devam etmişöğrenciler için, dönemine bakılmadan tek ders sınavı adıyla bir defaya mahsus olmak üzere sınav hakkı verilir. Sınıf geçme esası uygulayan Tıp ve DişHekimliği fakülteleri hariç, tek ders sınavları, her yarıyılın sonunda bütünleme sınavlarının bitiş tarihinden itibaren onbeş gün içerisinde yapılır. Varsa yaz okulu sonunda kullandırılacak tek ders sınav hakkı ise bir sonraki eğitim-öğretim yılı başlamadan ilgili yönetim kurulunun belirleyeceği bir tarihte yapılır.

Uzaktan Eğitim MYO Öğrenci İşleri: 0246 211 35 76

Resmi kullanmak için tıkla