23 Eylül 2019 Pazartesi

Uzaktan Eğitim MYO Öğrencilerine ÜCRETSİZ MİCROSOFT OFFICE PRO PLUS ve WINDOWS yazılımları

24 Ekim 2017 Salı 14:03 tarihinde eklendi | 2381 defa okundu

Sevgili Öğrenciler,

Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu ve Microsoft, öğrencilerin teknolojiye erişimini kolaylaştırmak amacıyla, Microsoft üretkenlik çözümlerinden Office 365 Pro Plus'ı öğrencilere sağlamak üzerine bir antlaşma yapılmıştır. Bu anlaşma doğrultusunda Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve personeli Office 365 Pro Plus ürününün getirdiği yeniliklerden yararlanabileceklerdir. 

Office 365 Pro Plus ile Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu öğrencileri Microsoft Office ürünleri kapsamında; Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarının en son sürümlerini kullanma hakkına sahip olabileceklerdir. Ayrıca, her öğrenci Microsoft’un OneDrive bulut depolama servisi üzerinde 1 TB kapasitede veri saklayabileceği alana sahip olabilecek, bu sayede dosyalarına internet bağlantısı olan her yerden erişebileceklerdir.

Bu servislerden yararlanmak isteyen Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu öğrencileri https://www.office.comüzerinden kullanıcı adı “ogrenciNumarasi@sduue.onmicrosoft.com” ve şifre için ise T.C. Kimlik numaralarının son 8 hanesini kullanarak giriş yapabilirler. Öğrencilerin sürekli internet bağlantısına sahip olmamalarına karşın portalın ana sayfasından “Şimdi Yükle” bağlantısı üzerinden indirebilecekleri kurulum dosyası yardımıyla kişisel bilgisayarlarına Microsoft Office 365 uygulamasının masaüstü versiyonunu kurabilirler. Office 365 mobil uygulamalarına ise mobil cihazlarının işletim sistemine ait uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) OgrenciNumarasi@sduue.onmicrosoft.com e-posta hesabı bilgileri ile erişebilirler.

Bilgisayar Programcılığı programında kayıtlı öğrenciler için ise; ayrıca Microsoft Imagine Premium antlaşması yapılmıştır. Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığının öğrencileri Office 365 Pro Plus hizmetlerinin yanı sıra Uzak Eğitim Meslek Yüksekokulunun ana sayfasında (http://ue.sdu.edu.tr) bulunan Imagine logosuna tıklayarakilgili linkten yine Office 365 kullanıcı hesabı ile Microsoft Imagine Premium sayfasına giriş yapabilirler. Imagine antlaşması ile bilgisayar programcılığı eğitimi gören öğrencilerimiz güncel yazılım geliştirme araçları Visual Studio 2015-2017 Enterprise Edition, veritabanları SQL Server 2016-2017 Enterprise Edition ve işletim sistemleri Windows 2016 Server, Windows 8.1 ve Windows 10 Pro vb. ücretsiz temin edebileceklerdir.


   

Resmi kullanmak için tıkla