2022-2023 Güz Dönemi Bütünleme Sınavları Hakkında

17 Ocak 2023 Salı 10:09 tarihinde eklendi | 1551 defa okundu
Sevgili Öğrencilerimiz,
 
Derslerinize ait final sınav puanlarınızı ve harf notu karşılıklarını obs.isparta.edu.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Kaldığınız (FF veya FD) ya da yükseltmek istediğiniz derslerin bütünleme sınavlarına başvurmanız halinde girebilirsiniz. Lütfen aşağıdaki metni dikkatlice okuyunuz.
 
Bütünleme sınavları 26-27 Ocak 2023 tarihlerinde Isparta'da yüz yüze olacak şekilde yapılacaktır. Sınav ile ilgili bilgiler bütünleme başvurularından sonra yayınlanacaktır. 
 
Bütünleme Başvurusu
 
Bütünleme Başvuruları 23 Ocak Pazartesi günü 08:00-23:59 saatleri arasında yapılacaktır.
 
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nin 20. ve 21. maddeleri 21.09.2022 tarihinde değiştirilmiş olup, 
 
20.maddenin 12. bendine yapılan değişikliğe göre;
"Bütünleme sınavına girmek isteyen öğrencilerin, sınavına gireceği tüm dersler için öğrenci bilgi sistemi üzerinden talepte bulunmaları gerekir."
 
21. Madenin 6.bendinde yapılan değişikliğe göre;
"Bütünleme sınavında alınan harf notu geçerlidir ve önceki harf notunun yerine geçer. Öğrenci bilgi sistemi üzerinden bütünleme sınavına girme talebinde bulunan öğrencinin mazereti nedeniyle bütünleme sınavına girememesi ve mazeretini belgelendirmesi durumunda ilgili birimin yönetim kurulu kararı ile bir önceki harf notu geçerli olur."
 
Başvuruları yaparken yukarıdaki maddelerin dikkate alınması rica olunur.
 
ÖNEMLİ NOT: Sistem otomatik olarak FF-FD notlarını bütünleme listesine atmayacaktır. Öğrenciler seçmediği dersin bütünleme sınavına giremeyecektir.
 
 
Bütünleme sınav programlarınıza aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz. 
 
Bilgisayar Programcılığı Programı Bütünleme Programı için tıklayınız.
 
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Programı Bütünleme Programı için tıklayınız.
 
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Bütünleme Programı için tıklayınız.

Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı Bütünleme Programı için tıklayınız.